Home Ogłoszenia Duszpasterskie – 30.05.2021

Ogłoszenia Duszpasterskie – 30.05.2021

Ogłoszenia Duszpasterskie – 30.05.2021

Ogłoszenia duszpasterskie: 30.05.2021 – Niedziela Trójcy św.  

 1. W minionym tygodniu ministranci roznieśli do wszystkich skrzynek w parafii „pamiątkę z konsekracji kościoła”, niech to będzie, także zaproszenie na tę piękną i historyczną Mszę św. Bardzo proszę Państwa, aby w moim imieniu zaprosić osoby czy rodziny, które były zaangażowane w budowę kościoła, a które być może nie mieszkają na trenie naszej parafii. Na stoliku pod chórem są pamiątki do przekazania innym osobom.
 2. Przypomnę iż do wydarzenia z 13 czerwca poświecenia kościoła przygotowywać się będziemy przez 40 godzinne nabożeństwo od czwartku 10 czerwca. Dokładny program wywieszony jest na plakatach w gablotach oraz przedsionkach. Pojawią się także w intrenecie.
 3. Zapraszam do aktywnej adoracji Najświętszego sakramentu w Triduum.
 4. W piątek ks. bp Jerzy Mazur udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania. Na tej samej Mszy św. zostało ustawionych 10 ceremoniarzy oraz 4 lektorów. Gratulujemy im wytrwałości w liturgicznej służbie ołtarza. Pamiątki z bierzmowania będą wręczane dziś na Mszy św. o godz. 18.00.
 5. Od wtorku nabożeństwa czerwcowe będą odbywać się po Mszy św. wieczornej.
 6. Caritas diecezji ełckiej zaprasza 1 czerwca na ekologiczny dzień dziecka. Festyn odbędzie się na placu św. Jana Pawła II, rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00.
 7. 2 czerwca o godz. 20.00 w amfiteatrze ECK odbędzie się ełcki wieczór uwielbienia jako przygotowanie do Bożego Ciała.
 8. W czwartek 3 czerwca obchodzić będziemy Boże Ciało. W naszym kościele rozkład Mszy św. niedzielny. Na palcu św. Jana Pawła II Msza św. z procesją eucharystyczną wokół placu odbędzie się o godz. 11.00. W procesji uczestniczyć będzie jedynie asysta liturgiczna. Nasza parafia przygotowuje 3 ołtarz.
 9. W tym tygodniu przezywać będziemy I czwartek I piątek i I sobotę miesiąca.
 10. W I czwartek modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. w I piątek przed południem odwiedzimy osoby chore w ich domach, po południu spowiedź dzieci od godz. 16.00. W I sobotę Adoracja NS od godz. 15.00 zaś na Mszy św. wieczornej udzielimy błogosławieństwa matkom oczekującym potomstwa.
 11. W tym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp. Irenę Miakinin, rodzinie składamy wyrazy współczują i otuchy, a zmarłą polećmy Miłosierdziu Bożemu.

Oddajmy się Matce Bożej

Share Button