Home Ogłoszenia duszpasterskie; 29.08.2021

Ogłoszenia duszpasterskie; 29.08.2021

Ogłoszenia duszpasterskie; 29.08.2021

Ogłoszenia duszpasterskie; 29.08.2021

 1. Dobiegają końca wakacje dla dzieci i młodzieży. Również w naszym Oratorium piątkiem zakończyliśmy akcje wakacyjne. Pragę bardzo serdecznie podziękować moim współbraciom salezjanom, animatorom, wolontariuszom, trenerom i rodzicom za wszelką pomoc i pracę wychowawczą dla dobra dzieci i młodzieży.
 2. W I czwartek  miesiąca września Mszą św. wieczorową uroczyście rozpoczniemy nowy rok ministrancki. Zapraszamy wszystkich ministrantów wraz z rodzicami do wspólnej modlitwy. Po mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne. Zapraszamy również wszystkich chłopców pragnących zostać ministrantami.
 3. W I piątek miesiąca Msze św. z możliwością spowiedzi będą odprawiane o godz. 7.00, 16.30, i 18.00. W godzinach porannych odwiedzimy  osoby chore w ich domach. Po południu zaś zapraszamy wszystkie dzieci, a szczególnie te, które w tym roku przystąpiły do pierwszej komunii św. do rozpoczęcia pierwszych piątków miesiąca, oraz dzieci i rodziców, którzy rozpoczną okres przygotowania do I komunii św. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00.
 4. W piątek po Mszy św. o godz. 16.30 w oratorium pierwszą próbę po wakacjach będą miały dzieci uczestniczące w zajęciach Scholii Aniołków ks. Bosko. Wszystkie chętne dzieci zapraszamy do przyłączenia się do tej grupy.
 5. W I sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Skaranemu od godz. 15.00, zaś na Mszy wieczornej modlić się będziemy przez wstawiennictwo św. Dominika Savio w intencji matek oczekujących potomstwa.
 6. Diecezjalne Dożynki, pod hasłem „Zgromadzeni z Maryją dziękujemy Bogu za Eucharystię i plony”, odbędą się 4 września w sobotę, w Białej Piskiej.
 7. Rozpoczynamy zorganizowane zajęcia sportowe. Zapraszamy do przyłączenia się do grup sportowych w piłkę nożną, siatkową, koszykową. Informacji szczegółowych udziela ks. Wojciech.
 8. Swoją działalność po wakacjach wznawia nasze Oratorium. Tradycyjnie otwarte jest codziennie od godz. 15.00 do 20.00.
 9. Msza św. inaugurująca nowy rok szkolny dla dzieci będzie sprawowana w najbliższą niedzielę 05 września o godz. 10.30. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone plecaki i tornistry pierwszoklasistów. Zapraszamy do udziału dzieci, rodziców i pedagogów.
 10. Dzieci i młodzież w środę rozpoczynają nowy rok szkolny i katechetyczny. Drodzy rodzice bardzo Was proszę zadbajcie o to, aby wasze dzieci uczęszczały na lekcje religii oraz spotkania formacyjne i katechetyczne organizowane w parafii i Oratorium.
 11. 12 września w niedzielę zostanie zorganizowany salezjański festyn rodzinny w Mrozach Wielkich. Po rocznej przerwie powracamy do tradycji festynów organizowanych przez mieszkańców Mrozów. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w środę o godz. 19.00 w świetlicy wiejskiej.

Wszystkich parafianom, sympatykom dzieła salezjańskiego w Ełku życzymy owocnego nowego roku szkolnego i katechetycznego.

Share Button