Home Ogłoszenia duszpasterskie – 28.11.2021 – I Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie – 28.11.2021 – I Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie – 28.11.2021 – I Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie – 28.11.2021 – I Niedziela Adwentu

 1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Adwent, który przygotuje nas do świat Bożego Narodzenia. Życzmy sobie nawzajem, aby w tych dniach nie zabrakło między nami wzajemnej życzliwości, pomocy i zrozumienia. Rekolekcje adwentowe odbywać się będą w dniach 09-12 grudnia, niech przyczynią się do pogłębienia naszej wiary. Niech to będzie dla nas wszystkich czas oczekiwania, czuwania i wewnętrznego nawrócenia.
 2. Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Msza dedykowana Najświętszej Maryi Pannie w okresie adwentu jest nazywana Mszą św. Roratnią. W naszej parafii Msza św. roratnia odprawiana będzie codziennie o godz. 7.00. Dzieci, zapraszamy we wtorki i czwartki, młodzież w soboty na wspólną modlitwę.
 3. W dniu dzisiejszym w całej parafii będą roznoszone opłatki na stół wigilijny.  Jedna osoba na jeden blok lub ulicę w swoim miejscu zamieszkania. W tę akację włączyło się ok 60 osób, co po raz kolejny uświadamia nam jak żywą i dynamiczną jesteśmy wspólnotą. Wszystkim, którzy ochoczo włączają się w pomoc z serca wyrażam wdzięczność. W Mrozach Wielkich opłatki roznoszą Pan Tadeusz Fatkowski oraz Pan Bogusław Lebiedziński.
 4. Od jutra rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Nowennę odmawiać będziemy na Mszy św. wieczornej.
 5. We wtorek swoje imieniny będzie obchodził ks. Asystent kl. Andrzej. Na Mszy św. wieczornej będziemy modlić się w jego intencji i złożymy życzenia.
 6. W czwartek, 2 grudnia na godz. 18.00 zaparzamy wszystkich ministrantów wraz z rodzicami na Mszę świętą, podczas której modlić się będziemy w intencji całej rodziny ministranckiej oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 7. W I piątek miesiąca, 3 grudnia przed południem odwiedzimy osoby chore w ich domach. Po południu spowiedź dzieci od godz. 16.00. O 16.30 Msza św. dla tych co przygotowują się do I komunii św.
 8. W sobotę, 4 grudnia  od godz. 15.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a na Mszy Świętej wieczorowej modlić się będziemy za matki oczekujące potomstwa za wstawiennictwem św. Dominka Savio.
 9. W ramach ogólnopolskiej akcji Wigilijne dzieło pomocy dzieciom są do nabycia w sklepiku parafialnym świece Caritas na stół wigilijny.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 obędzie się zmiana tajemnic różańcowych
 11. Wzorem lat ubiegłych Oratorium organizuje zabawę sylwestrową. Zapisy u ks. Kierownika Oratorium, ks. Radosława
 12. Za ofiary na organy dziękujemy Pani Mari Sobolewskiej.
 13. W tym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp. Jadwigę Randzio jutro zaś odbędzie się pogrzeb śp. Elżbiety Zdancewicz, rodzinom składamy wyrazy współczucia i otuchy, a zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu

Parafianom i sympatykom dzieła składamy najlepsze życzenia

Share Button