Home Ogłoszenia duszpasterskie 27.06.2021

Ogłoszenia duszpasterskie 27.06.2021

Ogłoszenia duszpasterskie 27.06.2021

  1. Od jutra rozpoczynamy półkolonie „Lato w Mieście” organizowane przez oratoriom. Tradycyjnie półkolonie będą trwały 3 tygodnie.
  2. Następnie animatorzy Oratorium będą uczestniczyli w szkole animatora Oratorium oraz pod koniec wakacji obędzie się „Campo Bosko” w Czerwińsku nad Wisłą
  3. Na dwa ostanie tygodnie wakacji proponujemy obozy sportowe, także w formie półkolonii w dyscyplinach piłki nożnej, siatkowej i koszykowej. Szczegółowych informacji o tych akcjach udzielają ks. Radosław i ks. Wojciech.
  4. W miesiącu lipcu i sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna od wtorku do piątku w godz. od 16.00 do 17.30. W nagłych sprawach prosimy o kontakt w każdej chwili.
  5. W tym tygodniu odchodzić będziemy I czwartek I piątek i I sobota.  W I czwartek będziemy modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. W I piątek spowiadać będziemy na Mszach św. W I sobotę obędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00, zaś na Mszy św. wieczornej udzielimy błogosławieństwa za wstawiennictwem św. Dominika Savio matkom oczekującym potomstwa.
  6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się zmiana tajemnic żywego różańca.
  7. Środowiskowy Dom samopomocy „Tęczowy Dom” prowadzony przez siostry Benedyktynki, zaparza do swojej placówki dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną. Więcej informacji na plakatach.
  8. Przy naszym dziele powstaje jeden z pięciu równolegle działających Ogólnopolskich Ośrodków Wsparcia – Zapobiegania Przyczynom Przestępczości i Pomocy Ofiarom Przestępstw.

Wielotorowe działania ośrodków ukierunkowane będą na zapobieganie rosnącemu zjawisku przestępczości nieletnich i poszukiwania efektywnych form przeciwdziałania przestępczości dzieci i młodzieży.

Ośrodki Wsparcia świadczyć będą bezpłatną pomoc specjalistyczną z zakresu:

psychologii; psychoterapii; prawa karnego, prawa rodzinnego i opiekuńczego;

socjoterapii; terapii uzależnień; doradztwa zawodowego i wolontariatu.

  • Wspólnocie odnowy w duchu św. „Dobry Pasterz” dziękujemy za dar kielicha do Mszy św.
  • W tym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp. Mariana Kujawę, w poniedziałek zaś odbędzie się pogrzeb śp. Jadwigi Jackiewicz, rodzinom składamy wyrazy współczucia i otuchy, a zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu.

Dobrego odpoczynku.

Share Button