Home Ogłoszenia duszpasterskie 26.09.2021

Ogłoszenia duszpasterskie 26.09.2021

Ogłoszenia duszpasterskie 26.09.2021

Ogłoszenia duszpasterskie: 26.09.2021

  1. W piątek 1 października rozpoczynamy miesiąc różańca św. W różańcu możemy polecać Bogu tak liczne problemy, lęki, trudy i projekty, które cechują nasze życie. Drodzy ten nadchodzący miesiąc październik niech dla nas wszystkich będzie okazją do odkrycia piękna i siły modlitwy różańcowej, w której odjedziemy nadzieję. Nabożeństwa różańcowe w październiku dla dorosłych i młodzieży będą sprawowane o godz.17.30. Natomiast dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 16.30.
  2. W I piątek miesiąca października przed południem odwiedzimy osoby chore w ich domach. Od godziny 16.00 rozpoczniemy I piątkową spowiedź dzieci, a o godz. 16.30 podczas Mszy św. zostaną poświęcone różańce dzieciom, które w tym roku przygotowują się do I komunii św.
  3. W sobotę 2 października adoracja Najświętszego sakramentu od godz.15.00. Na Mszę św. wieczorową zapraszamy również mamy oczekujące potomstwa. Na zakończenie Mszy św. zostanie udzielone im błogosławieństwo za wstawiennictwem św. Dominika Savio
  4. W sobotę będziemy gościć w naszej parafii ministrantów z całej inspektori. Chłopcy przyjadą do Ełku, by wspólnie się pomodlić oraz rozegrać turniej piłkarski. Życzymy im udanej zabawy.
  5. We wtorek 28.09.2021od godz. 15.00 będzie wydawana żywność Caritas.  Zainteresowane osoby prosimy o ich odbiór.
  6. Na stoliku pod chorem są wyłożone broszury do zabrania pod tytułami, „Gdy dziecko pyta o seks”, oraz „Dzieci w wirtualnej sieci”.
  7. W ostatnich tygodniach brałem udział w dwóch uroczystościach złożenia pierwszych ślubów zakonnych naszych parafian. Jeden Piotr złożył śluby w zakonie dominikanów oraz drugi Piotr złożył śluby w zakonie kapucynów. Dziękujemy Panu Bogu za dar powołań z naszej wspólnoty. Zachęcam do modlitwy w intencji powołań zakonnych i kapłańskich.
  8. Za ofiary na organy dziękujemy Rodzinie Rogaskim, Rodzinie Parafiniuk Państwu Witczak, Pni Dominice Witczak, Pani Irenie Makarewicz
  9. W tym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp. Stanisławę Markowską oraz śp. Adelę Nadborską, rodzinom składamy wyrazy współczucia i otuchy, a zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu.

Wszystkim życzymy udanego tygodnia i zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

Share Button