Home Ogłoszenia Duszpasterskie – 23.05.2021

Ogłoszenia Duszpasterskie – 23.05.2021

Ogłoszenia Duszpasterskie – 23.05.2021

Ogłoszenia duszpasterskie: 23.05.2021 – Zesłanie Ducha św.

  1. Dziś na sprawowaniu Eucharystii gromadzi nas uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To w Niej przez Ducha Świętego dopełnione zostaje paschalne dzieło Jezusa Chrystusa. Darem Jego jest Duch Święty, przez którego nieustannie Bóg odnawia nasze serca i oblicze ziemi.
  2. Święto Maryi Wspomożycielki zostało ustalone na dzień 24 maja przez papieża Piusa VII na pamiątkę jego powrotu do Rzymu. Grupy Rodziny Salezjańskiej są bardzo przywiązane do nabożeństwa do Maryi Wspomożycielki, ponieważ św. Jan Bosko, założyciel Zgromadzenia Salezjańskiego  wybrał Ją na główną patronkę Rodziny Salezjańskiej i jej dzieł.
  3. Jutro obchodzić będziemy Uroczystość Maryi Wspomożycielki Wiernych  na Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się procesja z figura Matki Bożej oraz o godz. 20.00 oddamy hołd Maryi Wspomożycielce Wiernych w jej uroczystość.
  4. Od wtorku nabożeństwa majowe będą sprawowane o godz. 17.30.
  5. W środę 26 maja obchodzimy dzień matki, jest to wspaniała okazja, aby wszystkim mamom podziękować za miłość i poświecenie, ale również otoczyć naszą życzliwością i gorącą modlitwą. Niech Maryja Wspomożycielka prowadzi Je bezpiecznie do drogach życia.
  6. W piątek na Mszy św. o godz. 18.00 bp Jerzy Mazur udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.
  7. Przygotowujemy się do poświecenia naszego kościoła, które odbędzie się 13 czerwca na mszy o godz. 12.00. Od czwartku 10 czerwca rozpoczniemy Triduum przed uroczystością konsekracji. Od czwartku wieczora odbędzie 40 godzinne nabożeństwo. Chcemy bardzo aby od czwartku do niedzieli był adrowany Pana Jezus wystawiony w najświętszym sakramencie. Dlatego na stolikach pod chórem wyłożone są listy na które można się wpisać na konkretną godzinę. W tym czasie będzie wystawiona pamiątkowa okolicznościowa księga. Wyzwaniem zostają godziny nocne.
  8. W czasie Mszy św. z poświeceniem kościoła będziemy składać dary ofiarne na rzecz kościoła. Dar złożą grupy naszego dzieła. Gdyby ktoś z Państwa miał takie życzenie,  aby złożyć taki dar od rodziny, klatki, bloku, ulicy czy instytucji. Za ten element odpowiada ks. Jarosław. Lista darów do wyboru pojawi się także w intrenecie.
  9. Po Mszy św. odbędzie się festyn parafialny, w tym względzie zwracamy się do Państwa o upieczenie smacznego ciasta. Lista do wpisania się także znajduje się na stoliku pod chórem.
  10. Za ofiary na kościół dziękujemy rodzinom dzieci pierwszokomunijnym oraz Panu Krzysztofowi Prokopowi, Pani Czesławie Budzińskiej, Pani Wiesławie Dembowskiej

Prośmy Matkę Bożą o opiekę nad nasza parafią.

Share Button