Home Ogłoszenia duszpasterskie 12.09.2021

Ogłoszenia duszpasterskie 12.09.2021

Ogłoszenia duszpasterskie 12.09.2021

Ogłoszenia duszpasterskie 12.09.2021

 1. Dziś o godz. 12.00 w Warszawskiej świątyni Opatrzności Bożej zostaną beatyfikowani Ks. Kardynał Stefan Wyszyński oraz siostra Róża Czacka. Dziękujemy Bogu na nowych świadków wiary.
 2. Salezjański festyn rodzinny w Mrozach Wielkich przygotowany przez mieszkańców rozpocznie się o godz. 14.00, na posesji rodziny Wisowatych. Dziękuję za organizację mieszkańcom Mrozów na czele z Panem sołtysem Bogdanem Lebiedzieńskim oraz Panem radym Tadeuszem Fatowskim Zapraszamy do czynnego udziału.
 3. Dziś o godz. 16.00 odprawiona zostanie Msza św. dla grupy „Promyk nadziei”. Przypomnę, iż takie Msze św. dla osób z niepełnosprawnością i ich rodzin w naszej parafii są odprawiane regularnie w każdą w drugą niedzielę miesiąca. 
 4. Od piątku w naszym dziele będą przebywać sportowcy, którzy przyjadą na XXIX Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej. Igrzyska organizujemy wraz ze stowarzyszeniem w Suwałkach. My przeprowadzamy rywalizację w piłce siatkowej i koszykowej, zaś Suwałki w piłce nożnej i tenisie stołowym. Zapasamy do kibicowania oraz włączenia się w przygotowanie.
 5. We wtorek 14 września obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. Święto to wiąże się z odlezieniem drzewa krzyża, na którym umarł Jezus Chrystus, a także wyraża głęboki sens krzyża w życiu chrześcijanina. Zadbajmy aby krzyż znalazł godne miejsce w każdym domu i miejscu pracy.  Z okazji tego św. zapraszamy na wspólną modlitwę o godz. 15.00. W programie: Koronka do Bożego miłosierdzia, nabożeństwo drogi krzyżowej i różaniec część bolesna.
 6. Gorąco zapraszamy do przyłączenia się do grupy animatorów oratorium. Formację można zacząć od 7 klasy szkoły podstawowej. Zapisy u ks. Radosława.
 7. Serdecznie zapraszamy chłopców do przyłączenia się do tej liturgicznej grupy. Zbiórki dla kandydatów w każdy czwartek o godz.17.00.
 8. Za tydzień w niedzielę o godz. 10.30 odbędzie się drugie spotkanie przygotowujące do I komunii św., przypomnę również, że zapisy do sakramentu bierzmowania przyjmujemy przez cały miesiąc wrzesień.
 9. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. wieczornej obędzie się w kościele konferencja biblijna. Zapraszamy do udziału w tej formie pogłębienia swojej duchowości.
 10. W naszej parafii jest 7 róż żywego różańca. Pięć z nich jest pełnych czyli posiada 20 osób, którzy codziennie odmawiają jeden dziesiątek różańca. Jedna róża jest modli się za dzieci „różaniec rodziców za dzieci” w tej róży jest 1 wolne miejsce. Zapraszam do modlitwy rodziców za dzieci w tej róży i zgłoszenie się do zakrystii.
 11. Za złożone ofiary na Kościół dziękujemy Państwu Rutkowskim, Pani Elżbiecie Kozikowskiej, Pani Jadwidze Czajka, Pani Ewie Rydzewskiej oraz innym anonimowym ofiarodawcom.
 12. Przymierzamy się do zakupu organów. Organy będą posiadać 54 głosy oraz prospekt piszczałkowy. Mam nadzieję, iż w tym roku uda się mam je wybudować. Gdyby ktoś z państwa chciał wesprzeć tę inicjatywę z serca dziękuję.
 13. W tym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp. Stanisława Szatkowskiego, oraz śp. Rajmunda Zajkowskiego, rodzinom składamy wyrazy współczucia i otuchy, a zmarłych polećmy Miłosierdzi Bożemu.

Błogosławionego dnia.

Share Button