Home Ogłoszenia duszpasterskie: 05.12.2021 – II Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie: 05.12.2021 – II Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie: 05.12.2021 – II Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie: 05.12.2021 – II Niedziela Adwentu

 1. W środę 08 grudnia obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.  
 2. Szybkimi krokami zbliżamy się do świąt Bożego Narodzenia. Wielką pomocą w przygotowaniu naszych serc na to powtórne przyjście Pana będą rekolekcje adwentowe. Rekolekcje to szczególny czas łaski dla każdego z nas. Gorąco i serdecznie zachęcam Was wszystkich do uczestnictwa w tych ćwiczeniach duchowych.
 3. Rekolekcje rozpoczniemy w czwartek 09 grudnia, a zakończymy niedzielą 12 grudnia. Program rekolekcji każdego dnia jest następujący:
 4. Godz. 11.00  – Mszą św. przedpołudniowa /dla dorosłych/
 5. Godz. 16.30 – Msza św. Rodzinna /zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, w sposób szczególny dzieci I komunijne./
 6. Godz. 18.00 – Mszą św. Wieczorowa
 7. Godz. 19.30 – Msza św. dla młodzieży i dorosłych./ Na te mszę zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania/.
 8. Podczas rekolekcji spowiadać będziemy głownie własnymi siłami.
 9. Temat rekolekcji: Z Maryją zasłuchani w Słowo Boże czekamy na SŁOWO. Rekolekcje wygłosi ks. Artur Sulik – sekretarz inspektorialny – biblista.
 10. Podczas rekolekcji kościele zostaną wystawione kosze, do których będzie można składać trwałą żywność i środki czystości. Z otrzymanych darów zespół Caritas Parafialny przygotuje paczki dla osób potrzebujących z naszej parafii. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i pomocy!.
 11. W ramach ogólnopolskiej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom są do nabycia w sklepiku parafialnym świece Caritas na stół wigilijny.
 12. Za złożone ofiary na organy Państwu Sulewskim oraz innym anonimowym ofiarodawcom.
 13. Dziś w przedsionku kościoła przeprowadzamy zbiórki do puszek na rzecz Kościoła na wchodzie oraz na dalsze leczenie Nikosia.
 14. W tym tygodniu odprowadzaliśmy do wieczności śp. Władysława Wisowatego, rodzinie składamy wyrazy współczucia i otuchy, a zmarłą polećmy Miłosierdziu Bożemu.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

Share Button