Home Lektorzy

Lektorzy

Lektorzy

Stopień formacji ministranta (Ministrant Słowa Bożego)

Odczytywanie słowa Bożego w liturgii powierza się także odpowiednio przygotowanym ministrantom, jednakże, jak czytamy w Instrukcji Episkopatu Polski w sprawie udzielania posługi lektora i akolity świeckim mężczyznom z dnia 2 X 2007 r., w pkt 10. czytamy:

„Należy odróżnić praktykę błogosławienia młodych chłopców do czytania słowa Bożego od posługi lektora. Nie otrzymują oni posługi lektoratu, lecz błogosławieństwo do spełnienia funkcji czytania słowa Bożego w podczas liturgii.”

 

Lektorzy i Ceremoniarze

Prowadzący: ks. Marcin

Zbiórka: wtorek 19.00

 

Lp. Nazwisko Imię dyżur data imienin
1. Budziński Sebastian Wtorek 18.00 10 stycznia
2. Chartanowicz Maciej Poniedziałek  18.00
3. Gutowski Szymon Wtorek 18.00 18 lipca
4. Ładniak Paweł Piątek 18.00 29 czerwca
5. Składanek Damian Środa 18.00 28 września
6. Szymkiewicz Jakub Środa 18.00
7. Ciszewski Rafał Wtorek 18.00
8. Gaczyński Marcin Czwartek 18.00 11 listopada
9. Kmiciński Tomasz Poniedziałek 18.00
10. Dziarnowski Michał Czwartek 18.00
11. Królik Łukasz Poniedziałek 18.00
12. Królik Jakub Poniedziałek 18.00 25 lipca
13. Kruszewski Dawid Czwartek 18.00 25 czerwca
14. Kucharski Daniel Poniedziałek 18.00 16 luty
15. Łowczyk Maciej Wtorek 7.00 30 stycznia
16. Metelski Paweł Wtorek 7.00 29 czerwca
17. Niedźwiecki Piotr Czwartek 18.00 29 czerwca
18. Rowiński Artur Poniedziałek 18.00 6 października
19. Sowiński Piotr Środa 7.00 29 czerwca
20. Święconek Kamil Czwartek 7.00
21. Szumowski Bartłomiej Piątek 18.00 24 sierpnia
22. Roszkowski Jakub Piątek 18.00 25 lipca
23. Juszkiewicz Kacper Czwartek 7.00 06 stycznia
24. Iwański Bartosz Środa 18.00
25. Jakóbczyk Rafał Wtorek 18.00 24 października
26. Kaczkieło Jakub Piątek 7.00 1 czerwca
27. Krupiński Michał Piątek 18.00 29 września
28. Ożarek Michał Czwartek 18.00 29 września
29. Smyk Filip Środa 18.00 22 października
30. Stankiewicz Paweł Czwartek 18.00 29 czerwca
31. Korniluk Piotr Piątek 18.00 29 czerwca
32. Chartanowicz Michał Czwartek 18.00
33. Orłowski Marcin Czwartek 18.00 11 listopada

 

 

Share Button