Home Kadetki

Kadetki

Kadetki

Najstarszą kategorią wiekową w drużynie siatkarek UKS Salos Ełk są kadetki rocznik 98-99. Prowadzone są przez p. Wojciecha Nartowicza wraz z pomocą trenerki młodziczek p. Uli Pieczulis.
Najstarsze zawodniczki trenują  średnio 2-3 razy w tygodniu(zależy od pozycji). W poniedziałki, środy i czwartki  w godzinach 18-19:30 na Sali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Ełku. We wtorki o godzinie 19 prowadzone są zajęcia ogólno rozwijające w Oratorium św.  Jana Bosco, a w soboty lub niedziele od 9:30 siłownia dla kadetek i młodziczek.

W wakacje dziewczyny jeżdżą na obozy sportowe. Były już w Dowspudzie, Augustowie, Kościelisku i Suwałkach. Natomiast w okresie ferii zimowych uczęszczają na obóz stacjonarny, który zapewnia przez tydzień treningi 2 razy dziennie oraz łyżwy, basen lub inną formę rozrywki. Młode siatkarki już od drugiego sezonu biorą udział w Warmińsko-mazurskiej Lidze Piłki Siatkowej. Grają na okolicznościowych turniejach w Suwałkach, Płocicznie-Tartak, Olsztynie, Ełku, Giżycku, Orzyszu, Ostródzie. Co roku jeżdżą na Inspektorialne Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej (między innymi do Płocka, Tolkmicka) oraz na Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej ( do Wrocławia, Gdańska, Rzeszowa). Nasza organizacja współpracuje z innymi zagranicznymi klubami, dzięki czemu młode siatkarki mogły grać na mediolańskich, barcelońskich i wileńskich halach. Od tego sezonu zawodniczki wezmą udział w Warmińsko-mazurskiej Lidze piłki plażowej. Jest to dla nich nowe wyzwanie, ale także doświadczenie.

W naszej sekcji wszyscy są tolerowani i mile widziani. Salos nie tylko uczy jak grać, ale też pomaga i wychowuje, dzięki czemu nikt nie czuje się izolowany. Trenują u nas dziewczęta z pasją, które dzięki Salosowi zakochały się w tej dyscyplinie. Ciężka praca, aktywnie spędzony czas,  niesamowita atmosfera , nowe przyjaźnie i wspomnienia na całe życie to gwarancja, którą może zapewnić Salos.

Skład kadetek: Natalia Bujnowska, Joanna Jóźwicka, Izabela Dymek, Izabela Wesołowska, Katarzyna Lisowska, Emilia Marciniak, Natalia Surynt, Klaudia Cieśluk, Aurelia Majewska, Angelika Jakubiec, Aleksandra Jakoniuk, Karolina Bielecka

Share Button