Home Ogłoszenia duszpasterskie 31.10.2021

Ogłoszenia duszpasterskie 31.10.2021

Ogłoszenia duszpasterskie 31.10.2021

Ogłoszenia duszpasterskie 31.10.2021

  1. Dziś z okazji ostatniego dnia miesiąca i miesięcznego wspomnienia św. Jana Bosko po Mszy św. wieczornej odmówimy litanię w intencji dzieci i młodzieży. Wszelkie prośby można składać na stoliku pod chórem.
  2. Najpiękniejszy podarunek, jaki możemy ofiarować naszym bliskim zmarłym jest modlitwa i komunia św. w ich intencjach. Nam żyjącym przypada obowiązek miłości, by się modlić za naszych drogich zmarłych. Wypominki w naszym kościele wraz z modlitwą różańcową przez cały listopad będą czytanie o godz. 17.15, a Msze św. w każdy trzeci piątek miesiąca o godz. 18.00
  3. W jutro tj. w poniedziałek, 1 listopada obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej świątyni wg porządku niedzielnego.
  4. Porządek modlitw na poszczególnych cmentarzach przedstawia się następująco:

Na cmentarzu nr. 1 tzw. Starym; Msza św. w intencji zmarłych odprawiona zostanie o godz. 11.00, po niej procesja po cmentarzu. Na cmentarzu nr. 2 bliżej obwodnicy; Msza św. w intencji zmarłych odprawiona zostanie o godz. 10.00, po niej procesja po cmentarzu. Na Cmentarzu w Bartoszach także o godz. 10.00 modlitwy za zmarłych bez Mszy św. a po nich procesja po cmentarzu.

  • We wtorek, 2 listopada obchodzimy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu modlić się będziemy za wszystkich drogich nam zmarłych.
  • Przez cały listopad za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę choćby w myśli za zmarłych, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • W tym tygodniu obchodzimy I czwartek I piątek i I sobotę miesiąca. W I czwartek  zapraszamy wszystkich ministrantów wraz z rodzicami do wspólnej modlitwy w intencji powołań do służby w kościele. W I piątek w godzinach porannych odwiedzimy  osoby chore w ich domach. Po południu zaś zapraszamy  dzieci, na spowiedź od godz. 16.00, oraz Mszę św. o godz. 16.30.

W I sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Skaranemu od godz. 15.00, zaś na Mszy wieczornej modlić się będziemy przez wstawiennictwo św. Dominika Savio w intencji matek oczekujących potomstwa.

  • Za ofiary na organy dziękujemy Państwu Dziarnowskim, Państwu Fiergelewskim, Rodzinie Podgórskich, Pani Helenie Magiera, Pani Barbarze Topolskiej,
  • W tym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp. Tomasza Kowalika  rodzinie składamy wyrazy współczucia i otuchy z zmarłych polećmy miłosierdziu Bożemu.

Błogosławionych i bezpiecznych dni

Share Button