Home Ogłoszenia duszpasterskie 24.10.2021

Ogłoszenia duszpasterskie 24.10.2021

Ogłoszenia duszpasterskie 24.10.2021

Ogłoszenia duszpasterskie 24.10.2021

  1. Światowy Dzień Misyjny, obchodzony co roku w przedostatnią niedzielę października, z wdzięcznością wspominamy wszystkie osoby, które swoim świadectwem życia pomagają nam odnowić nasze zobowiązanie chrzcielne do bycia hojnymi i radosnymi apostołami Ewangelii. Pamiętamy zwłaszcza o tych, którzy potrafili wyruszyć w drogę, opuścić ojczyznę i rodzinę, żeby Ewangelia mogła dotrzeć bez zwłoki i bez obaw do zakątków miast i narodów, w których tak wiele istnień spragnionych jest błogosławieństwa.
  2. W sobotę, 30 października na godz. 17.00 zapraszamy do oratorium dzieci na „Bal wszystkich świętych”. Chętnych obowiązuje przebranie nawiązujące do postaci świętego lub błogosławionego. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do czynnego uczestnictwa w tej zabawie.
  3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00,  przez przyczynę św. Jana Bosko modlić się będziemy w intencji dzieci i młodzieży. Wszelkie prośby można składać na stoliku pod chórem.
  4. Przy naszym dziele działa stowarzyszenie sportowe w skrócie nazywanym je SALOS Ełk. Jest to jeden z największych klubów działających w naszym regionie. Skupia ponad 400 zawodników i zawodniczek w 4 licencjonowanych dyscyplinach sportowych; piłce nożnej – drużyny już od rocznika do 2017 do rocznika 2007; piłce siatkowej – drużyny od rocznika 2013 do 2006; piłce koszykowej od rocznika 2008 do 2004, oraz szachy i warcaby bez limitu wiekowego. Zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia w naszym stowarzyszeniu, oraz zapraszamy osoby dorosłe chętne do bycia wolontariuszem,  trenerem w tej pięknej wychowawczej pracy.
  5. Za ofiary na organy dziękujemy Pani Alicji Czygier, Pani Michniewicz oraz innym anonimowym ofiarodawcom.
  6. W tym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp. Jadwigę Wiśniewską, śp. Mieczysława Wojdyło, śp. Andrzeja Malinowskiego rodzinom składamy wyrazy współczucia i otuchy, a zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu.

Parafianom oraz sympatykom dzieła salezjańskiego życzymy wszelkiego błogosławieństwa Bożego, dobrych spotkań z najbliższymi przy okazji modlitwy na cmentarzach.

Share Button