Home Ogłoszenia duszpasterskie 07.11.2021

Ogłoszenia duszpasterskie 07.11.2021

Ogłoszenia duszpasterskie 07.11.2021

Ogłoszenia duszpasterskie 07.11.2021

  1. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się zmiana tajemnic różańca św., zaś po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie grupy liturgiczo-bilijnej.
  2. W czwartek 11 listopada obchodzić będziemy 103 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Na Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00 prosić będziemy Boga w intencji naszej Ojczyzny o jedność pokój i zgodę, oraz za wszystkich poległych w jej obronie.
  3. W najbliższy weekend ks. Radosław wraz animatorami naszego oratorium weźmie udział w Inspektorialnym Spotkaniu Animatorów w Kutnie-Woźniakowie. Życzymy im bezpiecznej podróży i owocnego pobytu.
  4. Została przygotowana i wyłożona tegoroczna księga wspominkowa. Różaniec za zmarłych odmawiany jest przez cały listopad o godz. 17.15, a Msze św. za zmarłych polecanych w wypominkach odprawiane w każdy trzeci piątek miesiąca o godz. 18.00.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza św. dla grupy „Promyk Nadziei”.
  6. Liturgiczna służba ołtarza tzw. Ministranci to grupa chłopców młodszych i starszych. Formację rozpoczynają od bycia kandydatem, później poprzez poszczególne stopnie dorastają do bycia ceremoniarzem czyli do trwożenia liturgii.  Oprócz ministrantów w wieku dziecięcym i młodzieżowym, naszą wspólnotę tworzą, także dorośli mężczyźni. Dziś chciałbym zachęcić dorosłych mężczyzn do wstąpienia na ścieżkę formacji ministranckiej oraz pomocy w liturgii. Zapraszamy dorosłych mężczyzn tych co w wieku młodzieńczym byli ministrantami, innych chętnych pasjonatów liturgii oraz tych co chcieliby bliżej ołtarza przeżywać nabożeństwa.  
  7. Za ofiary na organy dziękujemy Państwu Jassak, Państwu Lebiedzińskim oraz innym anonimowym ofiarodawcom.
  8. W tym tygodniu odprowadzimy do wieczności śp. Annę Fiedorowicz, jutro odbędzie się pogrzeb śp. Genowefy Sak, rodzinom składamy wyrazy współczucia i otuchy, a zmarłych plećmy miłosierdziu Bożemu.

Wszystkim życzmy dobrego tygodnia

Share Button